20 września 2020

Kawa jak w renomowanej włoskiej kawiarni? Czemu nie. Wystarczy kupić dobry ekspres.

Paradoksalnie wybór ekspresu może utrudnić… szeroki wybór tych urządzeń. Zanim wybierzemy się do sklepu, warto by było chociaż umieć odróżniać od siebie ekspresy przelewowe, automatyczne, ciśnieniowe ekspresy kolbowe, czy ekspresy na kapsułki. Jaki ekspres wybrać, aby nie żałować zakupu?

Na początek

Do niedawna wśród wygodnych kawoszy najpopularniejsza była kawa rozpuszczalna. Przyrządzanie jej zajmuje zaledwie chwilę, a do tego nie zostają nam kłopotliwe fusy. Udział kawy rozpuszczalnej w stosunku do całego rynku kawy nadal wynosi 50 procent. Największymi miłośnikami kawy rozpuszczalnej są Brytyjczycy. W Polsce, kawę rozpuszczalną kupuje około 10 procent kawoszy. Dziś, przy ekspansji różnego rodzaju ekspresów, jest alternatywa. Wprawdzie ekspres wciąż może się kojarzyć ze skomplikowaną obsługą, ale tak jest jedynie w przypadku ciśnieniowych ekspresów kolbowych. Ekspresy automatyczne i na kapsułki są proste w obsłudze i szybkie w działaniu.

Dla kogo ekspres

Jeśli kawę pijemy okazjonalnie i nie mamy często gości, lepiej kupić dobrą kawę rozpuszczalną lub mieloną, którą szybko przygotujemy, niż kupować ekspres. Zwłaszcza, że to urządzenie wymagające czyszczenia i konserwacji. Jeśli jednak kawę pijamy regularnie, a w dodatku często ktoś wpada do nas pogaduchy przy pobudzającej małej czarnej lub pysznej latte, warto pomyśleć o zakupie ekspresu.

Related Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *